Služby bytu s.r.o. 773 095 283

služby-bytu-praha-logo

Koupelny pro handicapované

kompletní řešení pro hendikepované

 
SLUŽBY PRO DŮM, BYT I OBCHOD

Naše společnost si klade za cíl usnadňovat osobám se sníženou pohyblivostí, tedy těm co potřebují koupelny pro handicapované, běžný hygienický komfort v koupelně a na toaletě.

Program pro hendikepované koupelny a záchody Praha
Program pro hendikepované koupelny a záchody Praha

řešení na klíč

jsme pojištění

kompletní řešení

naše realizace mají záruku

více než 20 let zkušeností

konzultace a zaměření zdarma

odvoz odpadu a úklid

kvalitní reealizace

rozsah služeb pro handicapované

Nabízíme rekonstrukce sprchových koutů na bezbariérové s použitím sprchových žlábků, sklopných sedaček a madel. Kompletní řešení koupelny pro handicapované nejenom z okolí města Prahy.

Poctivý řemeslný přístup nás společně dovede ke zdařenému dílu, které Vám bude sloužit řadu let a se zárukou 36 měsíců.

Program pro hendikepované koupelny a záchody Praha

Dále pak vany s vestavěnými dvířky pro minimální výšku nášlapu

WC jak kombi, tak závěsné se zvýšeným posezem, případně integrovaným bidetem.

Program pro hendikepované koupelny a záchody Praha

kvalitní řemeslná realizace

Možnosti přestavby s Vámi rádi zdarma prodiskutujeme
a navrhneme pro Vás to nejlepší řešení.

A jako vždy se snažíme být ohleduplní a pořádní při probíhající stavbě, zakrytí přilehlých prostor, denní úklidy jak pracoviště, tak i chodeb domů a výtahů.

reference

už jsme vyřešili řadu koupelen pro hendikepované. Podívejte se na naše práce.

 
ŘEŠENÍ VŽDY NA MÍRU

Často kladené otázky ohledně bezbariérového bydlení

Ano, existují firmy, které se speciální nábytkem pro handicapované zabývají – jde především o kuchyňské řešení na míru a drobný nábytek. Nabídku naleznete na internetu.

Bezpečnost, účelnost, individuální požadavky na zdravotní stav a možnosti dotyčné osoby. Úpravy by měly především vést k co nejnižší míře závislosti člověka na pomoci druhé osoby.

Podstatné je rozmyslet si pro koho úpravy v bytu či domě děláme. Jaké potřeby, možnosti a schopnosti má osoba, které se úpravy bezprostředně dotýkají, popř. jaké změny zdravotního stavu mohou do budoucnosti nastat – zejména u progresivních onemocnění. Vhodné je také porovnat cenové nabídky jednotlivých stavebních firem. K promyšlení je taktéž konzultace s ergoterapeutem, který vám pomůže zorientovat se v nabídce pomůcek a vybavení do domácnosti a možnosti návrhu bydlení pro bezpečné a pohodlné řešení individuálních potřeb klienta a úspoře pozdějších nežádoucích nákladů spojených se stavebními úpravami.

Každý architekt by vám měl pomoci zrealizovat bezbariérové bydlení. Bohužel nápady, jak by měl dům či byt vypadat, primárně zůstanou na vás. Architekt vám je pomůže doladit. Vhodné je poradit se s ergoterapeutem, zmapovat všechny potřeby, které má člověk s handicapem a jim přizpůsobit stavební řešení (přístup do domu, kuchyň, koupelna, wc, výška vypínačů). Zajímavá je publikace Bydlení bez bariér nebo příručka Projektujeme bez bariér, kde naleznete spoustu tipů a zajímavých nápadů.

Způsobů jak získat finanční podporu je několik. Na Úřadu práce zažádejte o příspěvek na zvláštní pomůcku, kam spadá i možnost stavebních úprav na základě potřeb osob se sníženou pohyblivostí. Žadatel o dávku se na pořízení úprav spolupodílí – hradí 10% z celkové ceny, nejméně ale 1000 Kč. Tato dávka však není nároková, nemusí vám býti přidělena, ale určitě stojí za to o příspěvek zažádat. Dále máte možnost oslovit nadace fungující na území ČR, které na takovéto projekty přispívají či soukromé subjekty a firmy.

Vždy je vhodné poradit se s ergoterapeutem a s ním společně zkonzultovat potřeby a možnosti klienta a na základě těchto informací vhodně navrhnout funkční úpravy. Stavební firmy vám konzultace úpravy také mohou nabídnout, ale ve většině případů se neorientují v potřebách lidí se zdravotním postižením. Pouze dané stavební úpravy realizují. Proto se vždy poraďte s odborníkem.